V pondělí 20.03.2023 k nám na SOŠ a SOU řemesel, Kutná Hora v rámci programu Erasmus+ zavítali pedagogové ze dvou slovinských škol, konkrétně Tehniški šolski center Maribor a Lesarska Šola Maribor, společně s ředitelem TŠC Maribor, kterým je pan Aleš Smole. Návštěva byla předem dohodnuta během stáže tří pedagogů naší školy v Mariboru v říjnu 2022 při plnění aktivit projektu IKAP II. V hlavní budově školy na Čáslavské jsme pedagogy přivítali, probrali jsme první dojmy po příjezdu do ČR a domluvili jsme se na průběhu dnešního dne.

Hlavní částí pondělního programu byla návštěva vzdělávací budovy v Seifertových sadech, kde probíhá výuka čtyřletých maturitních oborů Veřejnosprávní činnost a Sociální činnost. Kolegové z Mariboru se seznámili s průběhem výuky předmětu pečovatelství a osobní asistence v rámci oboru Sociální činnost, zejména s péčí o pacienta na lůžku a s péčí o dítě. Také si prohlédli počítačové učebny v předmětech informační a komunikační technologie a písemná a elektronická komunikace. Zúčastnili se i hodiny zeměpisu se zaměřením na Senegal a Afriku a zavítali do jazykové učebny na výuku anglického jazyka.

Po obědě na Čáslavské jsme našim hostům ukázali nejvýznamnější památky v historické části Kutné Hory včetně zajímavých zákoutí a vyhlídek, navštívili jsme park pod Vlašským dvorem, Chrám svaté Barbory, okolí Jezuitské koleje a také Vlašský dvůr včetně komentované prohlídky interiéru a královské mincovny, za což paní průvodkyni děkujeme. Vše proběhlo v docela rychlém tempu a rozloučit jsme se stačili až v restauraci Dačický v Kutné Hoře.

Za Seifertovy sady i celou naši školu přejeme příjemný pobyt v Kutné Hoře a mnoho zajímavých a inspirativních zážitků v následujících dnech.